Tvůrčí prokrastinace (berušky)

Volný čas nejraději věnuju psaní. Tedy – když zrovna neprokrastinuju. Mezi moje nejoblíbenější prokrastinace patří malování berušek. Jak vidno, prokrastinuju hodně.   Tak moc, že jsem se rozhodla příští rok založit e-shop a berušky prodávat všem, kterým budou dělat radost. Není nad kreativní prokrastinování 😁🐞

K čemu berušky slouží

K potěšení oka a duše, to především. A k pobavení dětí, samozřejmě.
Mají ovšem i praktické využití. Přidrží Vám seznam nákupu na ledničce. Nebo pohlednice od přátel.
Nebo Vám oživí květiny v květináči.

Z čeho je vyrábím

Berušky jsou z recyklovaného plastu. Díky tomu jsou lehké a mohou sloužit jako magnetky na ledničku. Na jejich malování používám akrylové barvy, laky na nehty a speciální fixy pro malování na kameny.

Jak dlouho trvá výroba jedné berušky

Berušky maluju na dvě etapy. Nejprve nanesu barvu „krovek“. Poté je potřeba nechat barvu zaschnout alespoň hodinu. Pak jim namaluju hlavičky, očička a puntíky na krovky. Celé je přestříkám speciálním lakem dodávajícím lesk a opět je nechám zaschnout přes noc.

Brzy sem přidám formulář, kde mi budete moci zanechat e-mail, a já Vám napíšu, až bude e-shop hotov a zahájím předprodej. Jako první zákazníci se budete moci těšit zajímavým akcím a cenám!

🐞🐞🐞🐞🐞

Než se e-Shop otevře, můžete si zatím přečíst můj příběh:

Jak jsem začala vyrábět berušky na ledničku (a do květináče)

Vždy jsem měla ráda berušky. A vždy jsem ráda malovala na kameny.

Jako malou mě fascinovali i mravenci, dokázala jsem sedět u mraveniště a pozorovat je celé hodiny. Berušky jsem ale měla ráda ještě dříve. Vlastně odjakživa. To ale ještě nevedlo k tomu, abych začala jejich malováním trávit volný čas. K tomu mě cesta dovedla oklikou. Velkou oklikou.

Když jsem v dětství začínala s malováním na kameny, zpočátku mě bavily realistické obrázky. Například tohle jsem malovala někdy v průběhu základky – a moje mamka to naštěstí uschovala :). (Kliknutím zvětšíte.)

Postupně jsem si prošla různé fáze – asijskou, abstraktní, bronzovo-bílo-hnědo-zlatou, červenou, barevnou, s třpytivými očky…a to jsem vyjmenovala jen pár. (Většina zde vyfocených kamenů bude později rovněž dostupná v e-shopu):

Už ani nevím, jak mě napadlo udělat první souhvězdí. Astronomie – je také můj velký koníček od dětství.

Malování vesmíru mě úplně pohltilo a převážilo všechny ostatní fáze. Potřebovala jsem více a více kamenů.

🐞Nebojte, už jsme skoro u berušek! 🐞

Jenže když žijete ve velkoměstě, není snadné kameny najít – a když už je najdete, musíte malování podřídit jejich tvaru. Já jsem potřebovala kameny hladké a oblé, abych na ně mohla dělat souhvězdí. Obrátila jsem se tedy na Amazon, kde jde koupit prakticky vše. Samozřejmě i kameny. Jenže kameny jsou drahé. Chvíli jsem je kupovala, ale hodně se to prodražilo. A pak jsem jednou narazila na plastové kameny – recyklované, ploché a lehké. Prostě ideální. A začala jsem na ně malovat magnety na ledničku.

A tady se dostáváme k beruškám. Tyto plastové kameny nelze koupit pouze velké. Jedno balení obsahovalo tři menší balíčky – v jednom byly ty velké ploché „kameny“, a ve dvou dalších malé, oblé, tlustší. Zpočátku mi nebyly k ničemu. Jak jsem však nakupovala víc a víc těch velkých plochých na souhvězdí, tím se mi začínaly hromadit ty malé jako dělníci v dole.

Jednoho dne jsem si je vzala do ruky a pomyslela jsem si: „Tak copak udělám s vámi? Takoví malí broučci…“

Broučci… zarezonovalo mi v hlavě. Broučci… berušky… Sáhla jsem po barevných fixách speciálních pro malování na kameny a namalovala svou první berušku.

A pak další. A další.

Nejen červené. I modré. Zelené. Žluté. Všech možných i nemožných barev – tedy většinou nemožných 😊. Úplně mě to pohltilo.

Jednoho dne jsem si uvědomila, že mám berušek už opravdu hodně. Dala jsem je na Facebook spíš z legrace, a naprosto mě překvapila velmi pozitivní reakce lidí. Od toho už byl jen krůček k rozhodnutí založit e-shop…