Rozhovor s Dominikem Landsmanem: Gramatika je debil

Dominika Landsmana proslavila otcovská „dovolená“ s jeho synem Čeňkem (který se ve skutečnosti jmenuje jinak, což je tajné. Tedy ne to, že se jmenuje jinak, ale to, jak se jmenuje opravdu.). Z jeho příspěvků na blogu iDNES na téma strasti a ještě více strastí a tu a tam i nějaké ty slasti výchovy lidského mláděte postupně vznikl dvoudílný Deníček moderního fotra, která vám zaručeně polechtá bránici. Recenzi na ně si můžete přečíst tady.

Dominik svolil, že odpoví pro můj blog na pár otázek.

Jak se má Čeněk? Nepůjde už pomalu do školy? 🙂

Já si myslím, že se má perfektně. Stačí, když řekne: „hlad“ a dostane najíst. Když řekne „žízeň“ zničehonic se sama natočí voda se šťávou a mladej je napojen. Stačí, když řekne „už“ a hnedle někdo přiběhne a utře mu zadek. To dítě nemusí vůbec nic. To je život.

Do školy se ještě nechystá.

Bude další pokračování?

Deníčku moderního fotra? Asi ne. Téma je vyčerpané do mrtě. Možná, až mi dojdou prachy.

Co vedlo k nápadu napsat Deníček moderního páru se Zuzkou Hubeňákovou? Co vás vlastně svedlo dohromady?

Ona mě pořád otravovala, jestli bych nešel za kmotra její knížce. Tak jsem svolil. Zjistil jsem, že píše docela vtipně a krásně mi to zapadalo do promýšlené knihy. Chtěl jsem přestat psát o dětech, tak jsem začal psát o párech. Červená knihovna už volá.

Jak Vás napadlo začít psát blog? Čekal jste takový úspěch?

Po narození jsem psal postřehy na facebook a kamarád mi poradil, ať si na to založím blog, bo to je krutopřísněhustovtipný. Tak jsem si založil blog, protože já nemám svou vlastní vůli. Když mi někdo něco nařídí, tak to udělám. Takový úspěch jsem nečekal. Píšu poměrně neomaleně o tématu, které je spíš takové sluníčkové a hřejivé.

Čtete rád české autory? Máte nějakého oblíbeného?

Já moc nečtu. Skoro vůbec. Podle mě nejlepší spisovatel všech dob Byl Švandrlík. Toho čtu. Jako jedinýho. Četl jsem ještě Babičku. Hrozná kravina.

Co je pro vás při psaní nejtěžší?

Podle toho, co píšu. Když píšu něco na blog nebo do knihy, tak to tak nějak jde samo. Pokud píšu nějaký článek za prachy, tak je nejhorší vymyslet téma. Jo a celkově je pro mě nejtěžší gramatika. Gramatika je můj nepřítel. Gramatika je debil.

Propagujete pouze prostřednictvím blogu, nebo i nějak jinak? Prozradíte, jak?

No to spíš přes facebook. Když mi vyjde kniha, tak si zaplatím na facebooku reklamu a je to. Jsem marketingový génius.

Co byste poradil začínajícím autorům, podělíte se o nějaké tipy?

Já jsem rovněž začínající autor. Těm ještě více začínajícím, než jsem já, bych asi nic neporadil, jelikož já nemám žádné know how. Prostě jenom píšu a modlím se, aby to nakonec nějak dopadlo, aby to mělo pointu a aby to nebylo blbý.

Moc díky za rozhovor! 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.