Moje knihy

Na svém kontě mám dosud šest vydaných knih:

Pro malé čtenáře

Poplach v Tabulkově (2016)
Pavoučí příběhy (2014)
Příběhy pavoučka Alfonse (2014)

Pro dospívající dívky

Míša v síti (2013)
Patricie (2012)
Nikki, vrať se! (2000)

Pro dospělé čtenáře

Pouštní včela“ (2017).

Reakce čtenářů a recenze najdete zde.

 

Moje knížky podrobně

POUŠTNÍ VČELA

Brána, Praha 2017

Adam Navrátil, narozený v Americe českým rodičům, přijíždí do Prahy hledat své kořeny. V Praze potká osudovou, ale nešťastnou lásku, která ho přiměje podívat se pravdě do očí – všechny jeho vztahy končí katastroficky. Po zradě nejlepšího kamaráda se Adam vrací do USA, kde propadá depresi a posléze i alkoholu. V tom okamžiku ho zastihne kontroverzní výzva z Bílého domu, určená všem potenciálním sebevrahům…

Walter Green, který při útoku na newyorská Dvojčata z 11. září přišel o všechno, nyní připravuje pomstu. Jako šéf zpravodajských služeb USA k tomu má moc i prostředky…

Osudy dvou tak rozdílných postav svede dohromady tajná operace CIA s názvem Pouštní včela.

Washington. Tel Aviv. Praha. A fiktivní blízkovýchodní Kadírije. Tam všude vás román zavede.

Pouštní včela je román o lásce, o pomstě, o zrazeném přátelství i o tom, jaké to je, klesnout až na dno a zpochybnit smysl vlastního života.

Když včela bodne, zemře…  Zvítězí v Adamovi vůle žít?

Kniha jde zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz.

 

 


POPLACH V TABULKOVĚ

Knižní klub, Praha 2016

tabulkov maléKnížka přivede děti do říše droboučkých postaviček, které působí magicky, a přece jsou zcela skutečné – do říše chemických prvků. Všechno, co kolem sebe vidíme, čeho se můžeme dotknout, ale i vzduch, který dýcháme, to vše je tvořeno maličkými neviditelnými částečkami. Jsou jako písmenka abecedy, kterou je napsán celý náš svět.

Seznamte se s paní mámou Chlorovou, malou Kyslinkou a jejími bratry Vodíky, Fluorkou, Bromíkem, Křemdou, Bronzíkem, Siřinkou, Rtutíkem a jejich sousedy. Čím lépe říši chemických prvků porozumíme, tím lépe porozumíme světu kolem sebe. A nepřihodí se nám to, co se to stalo panu Runsaklovi, kterému se neznalost chemických prvků málem stala osudnou!

Toho dne, kdy příběh této knihy začal, nejprve nic neukazovalo na to, že se Tabulkov vzápětí obrátí vzhůru nohama… Kniha jde zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz.


PATRICIE

Knižní klub, Praha 2011

patricie maléPříběh začíná v den, kdy patnáctiletou Patricii porazí auto a odvezou ji do nemocnice. Přestože nemá žádná vážná zranění, primářce dětského oddělení jedné pražské nemocnice Niny Reinerové se na ní instinktivně něco nezdá. Nechá si proto dívku v nemocnici na pozorování.

Následně se začíná rozvíjet příběh, který postupně svede dohromady tři naprosto rozdílné lidi, jejichž minulost skrývá temné tajemství – chladnou a nepřístupnou lékařku, dospívající dívku s nestabilním zázemím a policejního detektiva Roberta Karase, který je řízením náhody Patriciiným nejlepším přítelem.

Díky tomu, že dozvídají pravdu o sobě navzájem, poznávají a nakonec i přijímají zároveň i sami sebe, což jim umožní srovnat se s bolestnou minulostí a otevřít se novým vztahům.

Lze zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz či jako eKnihu přes eBux.cz.

Úryvek 1 z úvodní kapitoly Bod zlomu

Úryvek 2 z kapitoly Na šikmé ploše


MÍŠA V SÍTI

Knižní klub, Praha 2012

míša v síti maléMíša Marešová miluje počítače a většinu svého času tráví na sociálních sítích. Je to pro ni zábava, ale také únik z reality. Chybí jí máma, která zemřela při porodu, a také táta, který je věčně na služebních cestách.

Život mladé dívky se radikálně změní, když k nim do školy nastoupí nová učitelka Anna Vránová. Míša s ní svádí urputné boje, ale zároveň k ní cítí podivnou příchylnost. Mladou slečnu čeká šokující zjištění.

Ještě předtím se však zaplete do dramatické situace, kdy se její kamarádka Bára přes internet dostane do spárů pedofila. V tom ji přece Míša nemůže nechat…

Neseženete-li knížku na pultech knihkupectví, lze ji zakoupit jako eKnihu přes eBux.cz.


PAVOUČÍ PŘÍBĚHY

Grada, Praha 2014

pavoučí příběhy maléCo my víme, jak se vlastně jevíme pavoukům my, lidé…?

Jednoho dne se mi na okno přistěhovala pavoučice. Můj první instinkt byl smést ji okamžitě pryč. Pak jsem se ale zarazila a pomyslela jsem si: Vždyť mi nic neudělala. A rozhodla jsem se ji na okně nechat. Začala jsem jí říkat Sofinka.

Když mi ji po pár dnech odfoukl vítr, přistěhoval se na její místo Ferda (asi jsem se ocitla v pavoučím Průvodci pohostinstvím).

Zatímco Ferda moc na svou pavučinu nedbal, Sofinka se o ni starala velmi pečlivě a neúnavně vyspravovala to, co poškodil vítr. Každý měl zjevně zcela jinou osobnost.

Jejich pozorováním se mi začaly rodit v hlavě první příběhy. Vzniklo jich celkem sedm – na každý den v týdnu jeden. Všichni pavoučci v těchto pohádkách, ať už staří nebo mladí, jsou osobnosti. Mají svérázné vlastnosti, někteří jsou romantičtí, jiní mají srdce dobrodruha, některé provází štěstí, jiné spíš smůla.

První díl série příběhů o pavoučcích přináší dětem od 7 let celkem sedm příběhů s pavoučími hrdiny, které vypráví babička svým vnoučatům Vendulce a Jeníkovi. Všichni pavoučci, ať už mladí nebo staří, šikovní či neobratní, jsou osobnostmi. Mají svérázné vlastnosti, někteří jsou romantičtí, jiní mají srdce dobrodruha jako Míla 007, některé provází štěstí a jiné smůla. V jednotlivých nezávislých příbězích ukážou dětem, že i pavoučí kluci a holky mohou mít svá trápení, vzlety i pády. Zažívají řadu dobrodružství, která jim mnohdy přinesou nejeden šrám, ale i ponaučení.

  • Najdete zde příběh pavoučka Míly, který touží stát se superpavoukem a jeho sen se mu nakonec splní.
  • Nebo příběh pavoučka Várky, jehož vášeň – auta – ho přivede do pěkné šlamastyky.
  • Příběh pavoučka Žilky, který odmítá tkát “nudné” pavučiny jako všichni ostatní.
  • Také příběh pavoučka Kubíka, který se proti své vůli stane moderním malířem.
  • Je zde i příběh pavouka Brejličky, který chce dokázat lidem, že se pavouků nemusí bát.
  • A také příběh pavoučka Nitky, jemuž se nevyplatilo splnění snu stát se motýlem.
  • A na závěr i příběh pavoučice Sofinky, která se potýká s neřešitelným problémem – jak se naučit tkát pavučinu…

Lze zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz či jako eKnihu přes eBux.cz.


PŘÍBĚHY PAVOUČKA ALFONSE

Grada, Praha 2014

příběhy pavoučka alfonse maléVypravěčem druhé knížky s příhodami o pavoučích hrdinech je tentokrát pavouček Alfons, který žije poklidným životem ve starém kufru na dně skříně. Jednoho dne se dveře skříně otevřou a kdosi kufr i s Alfonsem vytáhne ven.

To se pan účetní rozhodl, že se na stará kolena vypraví na cestu kolem světa. Alfons se nejprve třese strachy, když cítí, jak ho nakládají do taxíku a vezou na letiště, postupně si však putování začne užívat.

Na své dobrodružné cestě s panem účetním se postupně dozvídá, jaké legendy se tradují o pavoučcích v různých koutech celého světa…

Neseženete-li knížku na pultech knihkupectví, lze ji zakoupit jako eKnihu přes eBux.cz.

 


NIKKI, VRAŤ SE

BB-art, Praha 2000

nikkiPříběh talentovaného děvčátka z dětského domova. Po odchodu svého nejlepšího kamaráda a oblíbené vychovatelky hledá Nikki své místo mezi lidmi.

Jejím největším snem je, aby ji adoptovala učitelka tance Tina. Chce „někam patřit“. Stane se z ní posléze úspěšná dětská hvězda, která má dobré zázemí, málem je však kvůli své tvrdohlavosti a sobectví zničí.

Úryvek 1
Úryvek 2

Ilustrace z pera Liliany Fibigerové

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.