Filmy, které vás nakopnou k psaní knih 3

Dnes mám pro vás třetí várku filmů o psaní, jejichž shlédnutí by vás mohlo motivovat k tomu, abyste sami začali psát.

Jsou to tyto:

Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in love) – Film o tom, jak “skutečný” William Shakespeare nacházel inspiraci pro svou tvorbu prostřednictvím lásky. Romantická komedie. 🙂

Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) – Další film Woodyho Allena s tematikou psaní. Jeho poselstvím je „následujte svůj sen“ a zbytek už se uskuteční samo. Mladého autora inspiruje k psaní “zlatý věk” spisovatelů, kteří se scházeli ve 20. letech 20. století v Paříži.  Ve filmu je i trochu nadpřirozena, ale na reálnosti příběhu to neubírá.

Edmond– Je film francouzský o tom, jak Edmond Rostand dostal nápad na napsání Cyrana z Bergeracu.

Colette: Příběh vášně (angl. Pouze Colette) – Vypráví o nesnadném údělu ženské spisovatelky v dobách minulých a o tom, jak psát to, co chce vaše srdce, je cesta k úspěchu.

Dokážete mi kdy odpustit? (Can You Ever Forgive Me?) – Biografický film o Lee Israelové, jejíž romány se přestanou prodávat a ona se uchýlí k padělkům dopisů slavných spisovatelů.

Filmů na téma psaní je spousta, vybírám pro vás ty, které mne osobně vždy vrátí k psaní. A když už máme tu karanténu, času na psaní i na koukání filmů máme spoustu 😊.

Těším se na vás zase za týden!

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.